пʼятниця, 15 січня 2016 р.

Яку обігрівальну техніку може «принести» 2016 рік з Польщі в Україну?

В другій половині 2016 року в Польщі вступають в дію положення Європейської Директиви ErP, яка вводить додаткові вимоги до обігрівальної техніки: встановлюються вищі конкретніші  вимоги до показників енергоефективності газових котлів, теплових помп, модульних нагрівально-енергетичних блоків і баків-акумуляторів та вводиться маркування енергоефективності.


Передбачається, що це вплине на «спихання» з польського ринку того обладнання, яке ще є на складах та в продажі – це обладнання дозволено продавати до закінчення запасів. Під це попаде дешевший сегмент, а саме, класичні котли, котрі забезпечували попит замовників на низькі ціни. Відтепер, цей сегмент замовників буде шукати найдешевші конденсаційні котли – ситуація може вплинути і на якість останньої техніки.  

Ця Директива вимагає покращення ефективності і теплових помп і бойлерів, створюючи тривалим тренд розвитку цього обладнання.

В наступні роки Директива «візьметься» за твердопаливні котли, щоб зменшити небажану емісії шкідливих викидів і покращити якість цього обладнання.

Галузь Відновлювальних Джерел Енергії (ВДЕ) скористається з впровадження Директиви. Нові шанси і потенціал відкривається для теплових помп, гібридних рішень і в майбутньому для когенерації.

Мода на енергозбереження і енергетичну незалежність при виробництві електричної та теплової енергії вже стає постійним трендом, а низька ціна перестає бути єдиним фактором вибору для змін систем обігрівання будівель.

Місцеві органи самоврядування польських міст і сіл будуть впливати на варіанти вибору виду палива і типу генерації (котли) через призму боротьби із смогом. В багатьох містах 90% забруднення повітря йде від будинкових котлів, особливо з цим бореться Вроцлав, Краків та Варшава. Галузь ВДЕ і тут скористається з шансів для заміни старих котлів на нові екологічно чистіші рішення.

Обладнання на основі ВДЕ в 2016 році буде в Польщі розвиватися через такі сегменти ринку: підвищення енергоефективності в громадських будівлях (програма Lemur), термомодернізація приватних будинків (програма Ryś), програма збільшення виробництва енергії з інсталяцій на основі ВДЕ (програма Bocian).

А вертаючись до заголовку: в 2016 році польський ринок буде мати надлишок старої обігрівальної техніки, яка значною мірою не буде потрібна в Польщі, тож вона масово «посуне» в Україну. Не варто українцям звертати увагу тільки на назву «євро-техніка» - пора вивчати норми, планувати європейськість в Україні і не «купуватися» на застаріле обладнання.

Василь Прусак
На основі матеріалів http://www.polskiinstalator.com.pl/

Немає коментарів:

Дописати коментар