Тенденції розвитку теплових помп
до 2050 року
Завершився IV Конгрес Польської
Організації Розвитку Технології Теплових Помп, на якому озвучені деякі погляди
на перспективні системи обігрівання.
Цікавим
фактом є те, що на технічному Форумі відзначили пам’ятною статуеткою не
технічного працівника, а пропагандиста теплових помп, який це робить на
телебаченні - Tomasza Zubilewicza. Гостем Форуму був професор Hans-Martin Henning з Інституту Fraunhofera ISE. Його презентація показала роботу науковців над моделлю енергетичної системи (генерація тепла та електрики), яка може забезпечити необхідний рівень викидів СО2 з оптимальними коштами трансформації енергії.
Моделювання ситуації з забезпеченням енергією показало, що безпечною для людства може бути ситуація з домінуванням відновлювальних джерел енергії (ВДЕ). Розрахунки показали, що з врахуванням термінів роботи обладнання, такі системи є фінансово конкуренційними. Вже в 2050 році може бути період, коли виробництвом тепла будуть займатися на 80% теплові помпи (електричні та газові). Інших 20% тепла будуть забезпечувати тепломережі.
Теплові помпи повинні стати зайняти центральне місце при вирішенні таких напрямків: енергетична безпека, інтегрований європейський енергоринок, енергетична ефективність, наукові дослідження.
Польща через два роки перейде на нові стандарти енергоефективності будинків і систем обігрівання. Представник Вроцлавської Політехніки Piotr Jadwiszczak надав інформацію про системи застосування теплових помп з сонячними фотоелектричними панелями, які забезпечать концепцію «нульового будинку» за стандартом WT2021.
Розширюється спектр організацій, які об’єднані в Товариство PORT PC (проектанти, архітектори, інсталятори, виконавці) – саме вони розробляють «Дорожню Карту Розвитку Тепла з ВДЕ до 2030» - дороговказ для галузі і для держави, створений не за допомогою держави, а активними пропагандистами цього напрямку розвитку.
Опрацював Василь Прусак
на основі http://www.rynekinstalacyjny.pl
Немає коментарів:
Дописати коментар